ՀՀ Շիրակի մարզ, գ. Աշոցք, 0245 2-14-82, ashotsq.hamaynq@mail.ru
09 փետրվարի 2026 թվականի N 26-Ա
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՇԻՐԱԿԻ ՄԱՐԶԻ ԱՇՈՑՔ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԵՎ ՄԱՐԳԱՐ ԱՆԴՐԱՆԻԿԻ ՄԱՐԳԱՐՅԱՆԻ ՄԻՋԵՎ ԿՆՔՎԱԾ 1,08 ՀԵԿՏԱՐ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅԱՆ ՀՈՂԱՄԱՍԻ ՎԱՐՁԱԿԱԼՈՒԹՅԱՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐԸ ԼՈՒԾԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետի պահանջներով, Հայաստանի Հանրապետության Քաղաքացիական օրենսգրքի 466-րդ հոդվածի 1-ին մասով, հիմք ընդունելով 2015 թվականի դեկտեմբերի 09-ին Մարգար Մարգարյանի հետ կնքված  պայմանագրի 17-րդ կետի 1) կետը և նկատի ունենալով Մարգար Անդրանիկի Մարգարյանի 2026 թվականի փետրվարի 05-ի համայնքի ղեկավարին հասցեագրած դիմումը՝ որոշում եմ.
1. Լուծել Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Աշոցք համայնքի և Մարգար Անդրանիկի Մարգարյանի (անձնագիր՝ AV0275071, տրված՝ 22062022թ., 034-ի կողմից) միջև 2015 թվականի դեկտեմբերի 09-ին կնքված Աշոցք բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող 1,08 հեկտար գյուղատնտեսական նշանակության հողամասի՝ խոտհարքից օգտվելու պայմանագիրը։