Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35 հոդվածի 1-ին մասի 28-րդ, 30-րդ կետերի, ՀայաստանիՀանրապետության Հողային օրենսգրքի 3-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2011 թվականի դեկտեմբերի 29-ի թիվ 1920-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի 24-րդ կետի 3-րդ ենթակետի դրույթներով որոշումեմ.
1. ՀայաստանիՀանրապետության Շիրակի մարզի Աշոցք համայնքի Աշոցք գյուղում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող, 08-015-0023-0016 կադաստրային ծածկագրով, Հայաստանի Հանրապետություն, Շիրակի մարզ, Աշոցք համայք, գյուղ Աշոցք, 3-րդ թաղամաս, 9-րդ փողոց, 1 հողամաս հասցեի բնակավայրերի նպատակային նշանակության 0.226344 հեկտար մակերեսով բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասի գործառնական նշանակությունը փոխադրել հասարակական կառուցապատման հողերի գործառնական նշանակություն:
2. Հողամասիգործառնականնշանակությանփոփոխությանևհողերիընթացիկհաշվառմանտվյալներիհիմանվրահամայնքիհողայինհաշվեկշռումկատարելհամապատասխանփոփոխություն: